Skaityti komentarus 

(0)

Skaityti komentarus

(0)

Visi „Negyvosios jūros“ ritinių fragmentai Biblijos muziejuje pasirodė klastotės

 

Visi 16 vadinamųjų Negyvosios jūros ritinių fragmentų, saugomų Biblijos muziejuje Vašingtone, pasirodė suklastoti. Apie tai rašoma muziejaus tinklalapyje. Tyrimo rezultatai pateikiami galutinėje ataskaitoje.

Negyvosios jūros ritiniai yra seniausi III – I amžiaus prieš Kristų rankraščiai, rasti skirtingu metu šalia Negyvosios jūros Izraelyje – Judėjos dykumos urvuose ir Masadoje. Kai kurie iš jų yra geros būklės, kai kurie vaizduojami tik mažais fragmentais. Ritiniuose yra seniausi žinomi Senojo Testamento tekstai. Didžioji dauguma šių senovės religinių rankraščių eksponuojama Jeruzalėje, tačiau nemažai fragmentų skirtingais būdais pateko į kitus pasaulio muziejus ir privačias kolekcijas.

Biblijos muziejus Vašingtone 2017 m. spalio mėn. įsigijo Negyvosios jūros rankraščių, paimtų iš Irako nacionalinio muziejaus, fragmentų. Beveik iš karto muziejaus darbuotojams kilo abejonių dėl šių fragmentų, apie kurių egzistavimą žinių nebuvo iki 2002 m.

2018 m. pabaigoje Biblijos muziejus padarė tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad 5 iš 16 fragmentų yra aukšto lygio klastotės. Šie fragmentai buvo pašalinti iš ekspozicijos, o ekspertai tyrė likusius fragmentus.

Naujas tyrimas dar labiau nuvylė. Išsamus vienos vertingiausių pasaulyje Negyvosios jūros ritinių fragmentų kolekcijų tyrimas parodė, kad jie visi yra suklastoti greičiausiai XX amžiuje.

Atskleisti faktai kelia abejonių ir dėl 100 tūkstančių Negyvosios jūros ritinių fragmentų, saugomų Knygos šventykloje, Izraelio muziejaus Jeruzalėje, autentiškumo.

 

https://museumofthebible.org/dead-sea-scroll-fragments

https://d2f7x7uhr2xem7.cloudfront.net/sixteen_by_nine/MOTB-DSS-Report-FINAL-web.pdf

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai

Share This