Featured Video Play Icon
Lietuva

V. Landsbergis. Etikos kodeksas liberalioje visuomenėje

2018m. sausio 5 dieną BNS paskelbė apklausos duomenis apie tai, kokie gi žmonės labiausiai nusipelnė Lietuvos valstybingumui per pastarąjį šimtmetį. Pirmą vietą užėmė Jonas Basanavičius, antrą , trečią – Antanas Smetona. Kaip teigia istorikas Algimantas Kasparavičius, Jonas Basanavičius yra neabejotinas lyderis. Mat jis pirmasis suformulavo nepriklausomybės idėją Liublino Unijos ir po jos sekusios Lietuvos priklausomybės Rusijos imperijai fone. Toks požiūris anuomet esą buvęs revoliucinis.

Mes gi manome, kad Vytauto Landsbergio vaidmuo Lietuvos valstybingumui didesnis už Jono Basanavičiaus. Nes Lietuvos valstybingumą kūrė tiek Jonas Basanavičius, tiek Vytautas Landsbergis. Tačiau V.Landsbergis šį valstybingumą ir naikino, stojant į Europos Sąjungą, o Jonas Basanavičius panašiuose procesuose nedalyvavo. Be to, lyginant su J.Basanavičiumi, V.Landsbergis kur kas didesnis revoliucinierius, kuriant naujus santykius modernioje liberalioje visuomenėje. Apie tai jis rašo straipsnyje “Santykiai yra viskas” naujame savo veikale, knygoje “Spalių žiupsneliai draugams”.

(Spalių žiupsneliai draugams : tekstų kratinys / Vytautas Landsbergis. – Vilnius : Baltijos kopija, 2017. – 78, [1] p.. –

Tiražas 500 egz.. – ISBN 978-609-417-142-0)

Kazimieras Juraitis

http://www.ve.lt/

Parašykite komentarą