R.Paulauskas: Be emocijų įvertinkite faktus ir atsakykite, ar revoliucija Baltarusijoje Lietuvai naudinga
Pasaulis

R.Paulauskas: Be emocijų įvertinkite faktus ir atsakykite, ar revoliucija Baltarusijoje Lietuvai naudinga

2020 rugpjūčio mėn. 25 d. 11:26:29
Ričardas ČEKUTIS

Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka sraigtasparniu praskrido virš Minsko, paprašęs piloto praskristi virš „Nugalėtojų prospekto“, kur yra prezidento rezidencija. „Išsibėgiojo kaip žiurkės“, – pamatęs nuo rezidencijos tolstančius protestuotojus pakomentavo A.Lukašenka agentūros BeLTA paskelbtame įraše. – Išsilakstė. Jie suprato, kad čia bus karšta.“

Internete taip pat paplito vaizdai, kaip A.Lukašenka atskrenda į rezidenciją ir iš sraigtasparnio išlipa nešinas neužtaisytu automatu „Kalašnikov“.

Sekmadienį Minske vyko didelė vadinamosios opozicijos demonstracija. Dalis protestuotojų buvo susirinkę ir prie prezidento rezidencijos, „Nepriklausomybės rūmų“, kur gatves blokavo specialiosios paskirties milicijos būrys OMON su karine technika. Žmonės prie pat milicininkų nesiartino, tačiau susirinkę kiek atokiau skandavo „išeik“ – ragindami A.Lukašenką atsistatydinti. Vėliau minia patraukė atgal į Minsko centrą. Tuo metu ir praskrido sraigtasparnis.

Pirmadienį pranešta, jog specialusis milicijos dalinys OMON Minske sulaikė du žinomus demokratijos judėjimo aktyvistus. Olga Kovalkova ir Sergejus Dylevskis buvo įkišti į milicijos automobilį.

Apsikeitimas notomis

Baltarusijos karinių oro pajėgų vado pavaduotojas pulkininkas Olegas Orlovas pirmadienį pareiškė, kad sekmadienį buvo mėginama pažeisti Baltarusijos valstybės sieną oro erdvėje iš Lietuvos pusės. O tą pačią dieną į Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Baltarusijos ambasadorius Valerijus Baranovskis, kuriam įteikta protesto nota dėl Lietuvos Respublikos valstybės sienos pažeidimo, nes Baltarusijos sraigtasparnis Mi-24 rugpjūčio 23 dieną 18.50 val. ties Medininkais kirto Lietuvos valstybės sieną.

ir toliau bendraus su „diktatoriumi“ A.Lukašenka

Europos Sąjungos diplomatijos vadas Chosepas Borelis (Josep Borelli) sekmadienį pareiškė, kad Baltarusijai negalima leisti tapti „antrąja “.

„Ukrainoje įtampa tarp Europos ir Rusijos baigėsi šaudymu, smurtu ir Ukrainos teritorijos vientisumo praradimu, kuris tęsiasi iki šiol“, – Ch.Borelis sakė interviu laikraščiui „El Pais“.

„Baltarusių problema šiandien yra ne pasirinkimas tarp Rusijos ir Europos, bet laisvės ir demokratijos iškovojimas, – pridūrė politikas. – Europa nenori, kad virstų antrąja Ukraina.“

ES įgaliotinis užsienio politikos klausimais sako, kad ES privalo tęsti dialogą su A.Lukašenka. Jo situaciją jis palygino su Venesuelos vadovo Nikolo (Nicolas Maduro) padėtimi, kuris taip pat siekia užgniaužti opoziciją.

R.Paulauskas: Be emocijų įvertinkite faktus ir atsakykite, ar revoliucija Baltarusijoje Lietuvai naudingaNepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro, politikos apžvalgininko Rolando PAULAUSKO komentaras:

Aš tiesiog išvardinsiu keturias grupes faktų ir leiskime patiems skaitytojams atsakyti: kokie turi būti Lietuvos valstybės interesai šituose įvykiuose?

Visą straipsnį skaitykite: respublika.lt

Leave a Reply