Pasaulis nusiėmus amerikietiškus akinius. Rolandas Paulauskas
Pasaulis

Pasaulis nusiėmus amerikietiškus akinius. Rolandas Paulauskas

prezidentas Džo (Joe Biden) vakar pareiškė besitikintis 2024 metais siekti antros kadencijos šiame poste, matyt, mėgindamas išsklaidyti pastaruoju metu išplitusias abejones dėl savo tinkamumo eiti šias pareigas. Tuo metu politikos apžvalgininkas siūlo pažvelgti į pasaulį nusiėmus amerikietiškus akinius.

„Mano planas yra siekti perrinkimo. Tokie yra mano lūkesčiai”, – žurnalistams sakė 78 metų Dž.Baidenas, per spaudos konferenciją paklaustas apie savo politinę ateitį. Baltųjų rūmų šeimininkas pridūrė, kad yra „didelis likimo gerbėjas” ir iki šiol neturi tvirtų planų šiuo klausimu, tačiau jei jis 2024 metais kels savo kandidatūrą, dabartinis JAV prezidentas tikisi, kad drauge su juo perrinkimo sieks ir viceprezidentė Kamala Haris (Kamala Harris).

Šioje spaudos konferencijoje Dž.Baidenas išdėstė savo požiūrį ir į kitas pasaulio aktualijas: aiškino, ką darys su , kaip elgsis Afganistane, pasakojo, kaip visus paskiepys ir kad migracija tokiu metu suintensyvėja kasmet, taip pat gyrėsi būsimais nuopelnais demokratijai.

Komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas:

Pasaulis nusiėmus amerikietiškus akinius. Rolandas PaulauskasMes esame įpratę, o gal ir įpratinti, žiūrėti į pasaulį pro amerikietiškus akinius. Pamėginkime įsivaizduoti, kaip atrodytų pasaulis, jeigu mes būtume atvykę iš Marso, turėdami užduotį išsiaiškinti, kas gi Žemėje vyksta, kas ko siekia ir nori. Ir štai atvykę šiomis dienomis mėginame suprasti, apie ką visi šneka. Girdime, kad Žemėje staiga visi susirūpino uigūrais… Mes, kaip ir dera marsiečiams, iškart pagalvojame, kad uigūrams tikriausiai sunkiausia gyventi Žemėje. Bet pradedame domėtis kitomis panašaus likimo tautomis ir matome, kad dar yra kurdų, kuriuos turkai skriaudžia ne mažiau nei kinai uigūrus, o Europoje dar yra katalonų, baskų… Taip ir liekame nesupratę, kodėl uigūrai šitaip išskirti?

Na tiek to. Žiūrime, iš kur visa tai ateina. Matome, jog dauguma iniciatyvų atkeliauja iš Jungtinių Valstijų, kurios nuolat Dž.Baideno lūpomis kalba apie agresyvias kitas valstybes. Tačiau didžiausiai visų marsiečių nuostabai paaiškėja, jog Jungtinės Valstijos turi kelis šimtus karinių bazių visame pasaulyje, o jų karinis yra lygus viso kito pasaulio kariniams biudžetams kartu sudėjus. Mums tai atrodo keistai: jeigu kiti yra agresyvūs, kodėl labiausiai ginkluoti yra amerikiečiai? Gal kad apsigintų nuo marsiečių?

Na gerai, užsukime į Europą. Vis dar daug kalbama apie Skripalius, kad juos apnuodijo kažkokiais „novičiokais”. Bet štai marsiečiai perskaito Anglijos policijos ataskaitą, kurioje iškart užkliūva tokia keistenybė: Anglijoje visur gausiai įrengta filmavimo kamerų, o tie du nuodijimu apkaltinti vyrukai nufilmuoti, kaip vaikštinėja po Solsberį įvairiais kampais, tačiau nėra nė vieno vaizdo įrašo, kur jie prieitų gatvę, kurioje gyvena Skripaliai. Kodėl ten jų niekas nefilmavo? Dar keisčiau, kad pagal policijos ataskaitą Skripaliai iš namų išėjo 9 val. ryto, o tie du vyrukai į Solsberį atvyko 12 val. ir užtepė nuodus. Tuomet kyla klausimas, ar seniausiai iš namų išėję Skripaliai tuos nuodus sugebėjo pačiupinėti nuotoliniu būdu?

Toliau skaitykite: respublika.lt

Leave a Reply