Pasaulis Uncategorized

Naujas įstatymas iš esmės keičia požiūrį į pabėgėlius Danijoje

Ketvirtadienį Danijos parlamentas priėmė naują įstatymą, pasak jo šalininkų, reiškiantį “esminį” Danijos pabėgėlių ir prieglobsčio politikos pokytį.

Šio įstatymo priėmimui pritarė vyriausybė, Danijos Liaudies partija ir socialdemokratai. Įstatymą kritikavo humanitarinės organizacijos.

Esminis teisės akto aspektas yra Danijos požiūrio į tuos, kurie siekia prieglobsčio šalyje, pokytis (“paradigmos poslinkis”): perėjimas nuo integracijos prie deportavimo. Tai apima ir pagal Jungtinių Tautų kvotą atvykstančius pabėgėlius.

Imigracijos ir integracijos ministrė Inger Støjberg sakė nežinanti, kiek pabėgėlių teks išsiųsti į jų gimtąsias šalis, laikantis šio įstatymo.

“Laukiame apčiuopiamo poveikio. Tačiau, suprantama, tai nėra toks dalykas, kurį galima tiksliai apskaičiuoti”, – parlamente sakė ministrė.

Socialdemokratai, didžiausia opozicinė partija, nors ir pareiškė nesutinkanti su kai kuriais šio įstatymo punktais, pavyzdžiui, socialinės gerovės išmokų, kurios suteikiamos prieglobstį gavusiems žmonėms, mažinimu, vis tiek balsavo už jį.

Mattias Tesfaye, partijos atstovas imigracijos klausimais, sakė palaikantis esminę įstatymo idėją – perėjimą prie to, kad visi turėtų tik laikino gyventojo statusą.

“Žmonės sulauks pačios nuoširdžiausios žinutės: Danijoje pasilikti jie gali tik laikinai”, – sakė M. Tesfaye.

Kitos opozicinės partijos į naująjį įstatymą žvelgia kritiškai.

“Įstatymo esmė – apsunkinti gyvenimą ir padarytį jį nemalonesnį tiems žmonėms, kurie atvyko čia pabėgę nuo Basharo al Assado bombų ar “Islamo valstybės” teroro ir sekso vergystės”, – sakė Raudonųjų-Žaliųjų aljanso atstovas Pelle Dragstedas.

I. Støjberg opozicinių partijų nesutarimą pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų klausimu palygino su bedugne.

“Visiškai aišku: jei po rinkimų (kurie vyks ne vėliau nei šių metų birželį) susidarys kairiųjų dauguma, imigracijos klausimas taps tikru kovos lauku ir iškils rizika, kad viskas paskęs chaose”, – sakė ministrė.

“Paradigmos poslinkis” – terminas, naudojamas apibūdinti vyriausybės ir Danijos Liaudies partijos politikai ir įstatymų pokyčiams, kuriais siekiama sumažinti Danijoje visam laikui pasiliekančių pabėgėlių skaičių. Dabar, gavę prieglobstį, šalyje pasilieka apie 90 procentų pabėgėlių. Kaip numato ši politika, pabėgėliai turėtų būti siunčiami namo, kai tik jų kilmės šalyse gyvenimo sąlygos gali būti apibūdinamos kaip pakankamai saugios.

Skandinavia.today

Leave a Reply