Featured Video Play Icon
Lietuva

Mokytojai, paversti įkaitais. Kazimieras Juraitis kalbina

Šiaulių pradinėje „Saulės“ mokykloje skandalas – 10 m. vaikas „chuliganas“ žlugdo mokymo procesą, nebaudžiamai terorizuoja bendraamžius, o padaryti jam niekas nieko negali. Mat, pagal įstatymus tokie vaikai turi būti „integruoti“ į normalių vaikų bendruomenę. Tikrovėje vyksta atvirkščiai – tai normalūs vaikai „integruojami“ į nenormalią ir nesaugią aplinką.

Kada apie tai, kandidatuodamas į LR Seimą, prabilo signataras – „Žinių radijas“ kelis kartus atsiribojo nuo jo kalbos turinio. O siūlė kandidatas į Seimą paprastą dalyką – chuliganus ar autistus, t.y. vaikus su specialiais poreikiais, atskirai mokyti nuo įprastos vaikų bendruomenės. Nes tokie vaikai reikalauja itin daug dėmesio, jiems skiriamas visas pedagogo dėmesys, o pagrindinė vaikų masė paliekama savieigai.

Pradėjus domėtis įvykiu “Saulės” pradinėje mokykloje išaiškėjo, kad skandalas ne čia, o visoje švietimo sistemoje. Nes apie tai net kalbėti bijoma. Bijo mokyklos direktorė, ministro patarėjai. O jei taip, tai eilinį kartą gyvenimo kasdienybė atspindi liūdną Lietuvos vaizdą, kai valdžia gyvena sau, žmonės – sau. Na, o paversti įkaitais tarp šių dviejų savarankiškais režimais besisukančių girnapusių.

Parašykite komentarą