Pasaulis

Migrantai iš Afrikos pasipriešino Vokietijos policijai

Vokietijos Elvangeno mieste iš Afrikos surengė organizuotą pasipriešinimą policijai.

Gegužės 1 d. keturi policininkai atvyko į migrantų stovyklą, norėdami sulaikyti Togo pilietį ir išsiųsti jį į Italiją, iš kurios jis atvyko. Kadangi jis priešinosi, jam uždėjo antrankius. Po to daugiau nei šimtas migrantų apsupo policijos mašinas ir grasindami pareikalavo paleisti jų bendrą. Policininkai buvo priversti tai padaryti.

Vokietijos vidaus reikalų ministras Horstas Zeehoferis įvykį pavadino „antausiu pavyzdingiems piliečiams“. Panašiai įvykį įvertino ir visuomeniniai veikėjai, tame tarpe ir vietinio partijos skyriaus „Alternatyva Vokietijai“ lyderis.

Gegužės 3 d. specialios paskirties policija migrantų stovykloje įvykdė didelę operaciją, kurios metu buvo sulaikytas ir tas pats Togo pilietis, ir visi kiti, įtariami pasipriešinę policijai. Operacijos metu konfiskuoti narkotikai ir vogti daiktai. Iškeltos bylos septyniolikai žmonių dėl pasipriešinimo ir penkiems dėl prekybos narkotikais.

Šiuo metu tai pats stambiausias pasipriešinimo policijai atvejis Europoje.

Elvangeno miestas yra Baden-Viurtembergo žemėje, jame gyvena apie 25 000 žmonių. Migrantų stovykloje yra apie 500 žmonių, daugiausiai afrikiečių.

http://www.dw.com/

Parašykite komentarą