Lenkija susigrąžino dalį aukso atsargų
Pasaulis

Lenkija susigrąžino dalį aukso atsargų

susigrąžino 105 tonos aukso iš Anglijos banko. Jo vertė dabar yra 18,3 mlrd. zlotų. buvo gabentas lėktuvais rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Pasak NBP prezidento Adamo Glapinskio, šiuo metu NBP turi 228,6 tonų aukso, kuris yra oficialiųjų tarptautinių atsargų dalis. (NBP – Lenkijos ).

100 tonų aukso atitinka 3 215,1 tūkst. Trojos uncijų (aukso matavimo vienetas). Auksas yra lydynių pavidalo, atitinkančių „London Good Delivery“ standartus, t. y. nuo 350 iki 430 Trojos uncijų (nuo 10,9 iki 13,4 kg), o grynumo – ne mažiau kaip 0,995.

Šiuo veiksmu Lenkija stengiasi išvengti disponavimo užsienyje esančiomis atsargomis apribojimų, susijusių su geopolitine įtampa pasaulyje. Atsižvelgiant į strateginį aukso atsargų pobūdį, NBP siekia diversifikuoti aukso saugojimo vietas. Kaip ir anksčiau, dalis jo atsargų liks Anglijos banko saugyklose Londone.

Auksas yra ypatinga centrinių bankų atsargų dalis. Jo resursai padidina šalies finansinį patikimumą reitingų agentūrų, užsienio investuotojų ir tarptautinių institucijų vertinimuose, o tai, be kita ko, daro įtaką skolinimosi kainai pasaulinėse rinkose.

Aukso dalis Lenkijos oficialiose tarptautinėse atsargose yra 9,1 proc. Dėl paskutinių pirkimų aukso dalis NBP rezervuose priartėjo prie pasaulio centrinių bankų vidurkio.

Aukso pervežimas įvyko per 100-ąsias Lenkijos valiutos zloto metines.

 

https://www.money.pl/

One Reply to “Lenkija susigrąžino dalį aukso atsargų

  1. 105 tonos aukso Lenkija išdidžiai pasauliui matant atsiima. Bet kad jo vertė labai menka… Skaičiavau, kad tai TIK niekingas trečdalis, kiek Lietuvos skola padidėjo premjeraujant kubiliui .

Leave a Reply