Skaityti komentarus 

(0)

Skaityti komentarus

(0)

Kuo amerikiečiams neįtiko „Huawei“? Rolandas Paulauskas

2019 birželio mėn. 01 d. 09:00:14
Ričardas ČEKUTIS

„Huawei“ yra Kinijos valdžios instrumentas. Jie glaudžiai susiję, o tai amerikiečiams itin sunku suprasti“, – sakė M.Pompėjas. Pasak jo, „Huawei“ kelia realią grėsmę JAV nacionaliniam saugumui.

„Mūsų verslas taip pat bendradarbiauja su Jungtinių Valstijų vyriausybe, jie laikosi mūsų įstatymų, tačiau joks prezidentas nevaldo privačios Amerikos bendrovės. Bet Kinijoje tai vyksta visiškai kitaip. Jie tiesiog vadovaujasi kitokiomis taisyklėmis“, – kalbėjo M.Pompėjas.

Kinijos telekomunikacijų milžinas dar trečiadienį kreipėsi į JAV teismą su prašymu pripažinti nekonstituciniu Vašingtono sprendimą nacionalinio saugumo sumetimais iš dalies uždrausti „Huawei“ įrangos naudojimą šalyje.

Po to, kai gegužę „Huawei“ buvo įtrauktas į Jungtinių Valstijų juodąjį sąrašą, bendradarbiauti su kinų bendrove atsisakė ar bendradarbiavimą apribojo tokios įmonės, kaip „Google“, procesorių gamintojai ARM, „Analog Devices“, „Intel“, „Qualcomm“, „Xilinx“ ir „Broadcom“. Taip pat su „Huawei“ bendradarbiavimą nutraukė Japonijos elektronikos milžinas „Panasonic“.

„Huawei“ pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos dabar ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei“, tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.

Kinų „Huawei“ yra itin tampriai susijęs su Kinijos valdžia, tačiau bendrovės ir Pekino ryšys yra kitoks nei verslo ir politikų ryšiai Jungtinėse Valstijose, todėl amerikiečiams esą sunku suprasti problemos mastą, mano JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas (Mike Pompeo). Bet politikos apžvalgininkas Rolandas Paulauskas sako, kad šis pavyzdys simbolizuoja pasaulio persidalijimą, o dabar stebime dabartinės sistemos griūties pradžią.

Kuo amerikiečiams neįtiko „Huawei“? Rolandas PaulauskasNepriklausomybės akto signataro, politikos apžvalgininko Rolando Paulausko komentaras:M.Pompėjas yra visiškai teisus, kalbėdamas apie grėsmę Amerikos nacionaliniam saugumui, nes „Huawei“ yra viena stambiausių pasaulio kompanijų šioje srityje, kurios apyvarta vis auga, be to, jie dabar jau nori įeiti į 5G formatą, kur yra vos 2-3 pasauliniai žaidėjai.

Tie, kas valdys G5 tinklus, valdys ir tinkluose esančią informaciją. Iki šiol šioje srityje absoliučiai dominavo Jungtinės Valstijos, o dabar staiga atsiranda realus konkurentas… Vadinasi, „Huawei“ kėsinasi atimti iš JAV monopolinę teisę į didelę dalį kompiuterinio biznio pasaulyje.

Kai „laisva rinka“ buvo naudinga amerikiečiams, jie visaip už ją agitavo. Tačiau vos tik šiose sąlygose užaugo žaidėjai, kurie šios rinkos sąlygomis meta iššūkį JAV, tai „laisvosios rinkos“ principai čia jau kažkodėl neveikia… Ir čia matome milžinišką paradoksą: už laisvą rinką ir laisvą kapitalo judėjimą agituoja ne JAV, o Kinija, kuriai vadovauja komunistų partija… Kokių laikų mes sulaukėme?

Tie žmonės, kurie ilgiau gyvena šiame pasaulyje, tiesiog stebi labai linksmą spektaklį: tą, ką mes matėme prieš 40 metų, matome ir vėl, tik viskas apsivertė aukštyn kojom…

JAV gali pasaulyje dominuoti tik dėl savo dolerio išplitimo, tačiau šioje srityje Kinija jau turi visus instrumentus, kuriais galėtų perimti dolerio dominavimą pasaulyje: ji turi aukso biržą, ji turi ir naftos biržą, kurioje prekiauja už juanius, turi pasaulinių atsiskaitymų sistemos analogą, specialius bankus ir t.t. Ir štai pastarosiomis savaitėmis komunistų valdomos Kinijos spaudoje prasidėjo diskusijos: o kaip būtų patogiau į biržą „išmesti“ Amerikos vertybinius popierius? Ką tai reiškia? Vos tik įstrigo derybos tarp Kinijos ir JAV dėl to paties „Huawei“, iš Kinijos pusės pasigirdo grasinimas, kad jeigu jūs taip elgiatės, tai prisiminkite, kad mes turime jūsų vertybinių popierių daugiau, negu už trilijoną dolerių… Vadinasi, ruošiamas smūgis pasaulinei finansinei sistemai, paremtai doleriu.

Toliau – neužmirškime, kad Kinija dominuoja pasaulio retųjų metalų rinkoje. Be šitų metalų negali funkcionuoti daugybė pramonės šakų, ypač aukštųjų technologijų srityje… Taip, kad gyvename pasaulio perdalijimo sąlygomis ir taip, kaip buvo iki šiol, toliau jau nebus.

Štai nepavyko perversmas Venesueloje, nepavyko Sirijoje ir Šiaurės Korėjoje, įstrigo reikalai Irane…

Kitaip sakant, mes gyvename įdomiu laikotarpiu ir dabar stebime dar vienos sistemos griūtį. Mes tokią griūtį kartą pergyvenome, kai sugriuvo toks „kolosas“ kaip Tarybų Sąjunga, tik tuomet buvome kitoje pusėje. Amerikiečiai ir net mūsų jaunimėlis netiki, kad tai gali įvykti, kaip tuo netikėjo ir komunistai.

respublika.lt

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai

Share This