Lietuva

Kovo 11-osios Akto signatarai nepakviesti dalyvauti oficialiuose Valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejaus renginiuose

Minint 1991 m. sausio 13 dienos įvykius, naudojamas svetimas mums simbolis – neužmirštuolė. Vienoje svarbiausių Lietuvos aikščių nenorima pastatyti valstybingumo simbolio – Vyčio skulptūros.

Turbūt nereikia stebėtis, kad Kovo 11-osios akto signatarai nepakviesti dalyvauti oficialiuose valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejaus renginiuose. Juk jie – ne tik valstybės kūrėjai, bet ir valstybingumo simbolis.

Prezidentūra aiškina, kad tokių pakvietimų negavo niekas. „Jokių kviestinių balių išskirtiniams ir privilegijuotiems asmenims nėra jau aštunti metai organizuojama. Nebus ir šiemet. yra skirta visiems Lietuvos žmonėms ir sudaroma galimybė į visus atvirus renginius patekti visiems norintiems švęsti. Tai yra visų mūsų šventė“, sakė prezidentės patarėjas M. Lingė. 

Pasak Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų klubo prezidentės Birutės Valionytės, vasario 16-osios programoje yra visi tradiciniai renginiai, kurie vyksta eilinę Vasario 16-ąją, ir nėra jokio papildomo renginio, kuris būtų skirtas specialiai šimtmečiui.

Tad minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejų, reikia pripažinti, kad mūsų simbolių naikinimas atspindi ir kryptingai naikinamą mūsų valstybingumą.

Parašykite komentarą