Konflikto išvakarėse JAV ginkluoja Taivaną. Rolandas Paulauskas
Pasaulis

Konflikto išvakarėse JAV ginkluoja Taivaną. Rolandas Paulauskas

2020 spalio mėn. 28 d.
Ričardas ČEKUTIS

Jungtinės Valstijos antradienį pranešė apie patvirtintą 2,4 mlrd. dolerių (apie 2 mlrd. eurų) vertės 100 „Harpoon” pakrantės gynybos sistemų pardavimą Taivanui, nepaisydamos Pekino pykčio dėl 1 mlrd. dolerių vertės ir Taivano sandorio dėl raketų, apie kurį buvo paskelbta praėjusią savaitę.

Antradienį paskelbė įvesianti sankcijas JAV įmonėms, kurios dalyvavo praėjusios savaitės sandoryje su Taivanu.

Valstybės departamento teigimu, siūlomos „Harpoon” sistemos „padėtų pagerinti gavėjo saugumą ir užtikrintų politinį stabilumą, karinį balansą ir pažangą regione”.

Pagal sandorį, JAV parduos Taivanui 100 „Harpoon” pakrantės gynybos sistemų (HCDS), kurias sudaro 400 RGM-84L-4 „Harpoon Block II” nuo žemės paleidžiamų raketų, kurių veikimo nuotolis siekia apie 125 km.

„Boeing” gaminamos raketos gali būti paleistos nuo specialių platformų arba sunkvežimių.

Taivano prezidentė Cai Ing ven (Tsai Ing-wen) išplatino pranešimą, kuriame ji dėkoja Jungtinėms Valstijoms už raketas, padėsiančias „pagerinti asimetrinės karybos pajėgumus”.

Praėjusią savaitę JAV patvirtino 1 mlrd. dolerių vertės raketų „oras-žemė” pardavimą Taivanui.

Taivanas nuolat gyvena potencialios Kinijos invazijos sąlygomis. Pekinas ne kartą užsiminė, kad gali jėga atsiimti nuo jo atsiskyrusį demokratišką Taivaną, kurį Kinija laiko savo teritorijos dalimi.

Konflikto išvakarėse JAV ginkluoja Taivaną. Rolandas PaulauskasSituaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas :

Atsakymas tiesiog guli ant delno ir apie tai patys amerikiečiai kalba visiškai atvirai. Štai prieš porą savaičių pasirodė demokratų programinis straipsnis, kuriame pasakyta be jokių nutylėjimų ar dviprasmybių, kad Amerikos žengimui į priekį šiuo metu trukdo Kinija ir , o jeigu mums nepavyks sustabdyti šių dviejų šalių, tuomet Amerika negalės judėti pirmyn… Kas gali būti aiškiau? Mane tiesiog stebina daugelio Lietuvos žmonių reakcija ir nuostaba, ignoruojant be užuolankų sakomus dalykus, esančius atviruose šaltiniuose.

Visas straipsnis: respublika.lt

Leave a Reply