Kodėl iš D.Trampo daromas „rusų agentas“?

prezidentas (Donald Trump) per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose kategoriškai neigė įtarimus dėl slaptų jo sąsajų su Maskva. „Neturiu nieko bendra su “, – tvirtino jis. Prezidento teigimu, kiek jis žinąs, taip pat yra ir su jo komanda.

rp_2, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas:

Kodėl gi dabar iš D.Trampo daromas „rusų agentas“? Tam tikros jėgos, kurios dominavo pasaulyje pastaruosius keliasdešimt metų, patyrė netikėtą pralaimėjimą JAV prezidento rinkimuose – D.Trampo pergalės niekas net neprognozavo. Panašūs procesai vyksta ir Europoje. Taigi, valdantysis elitas, kuris dominavo iš esmės viso pasaulio politinėje erdvėje, dabar karštligiškai ieško savo pralaimėjimo priežasčių. Kaip visada žmonės priežasties ieško ne savyje, ne savo veiksmuose, o kažkur kitur – taip yra kur kas lengviau, paprasčiau, be to, nereikia pripažinti jokių savo klaidų.

Pavyzdžiui, tose pačiose Jungtinėse Valstijose jie niekaip nenori pripažinti, kad didžiulė dalis žmonių, ko gero, netgi gerokai daugiau nei pusė visų piliečių, pavargo nuo šito politinio ištisai skleidžiamo melo. Čia nereikia jokio poveikio iš šalies. Žmonės pamatė, kad jiems nuolat meluoja, ir pasirinko tą, kuris kalba normalių žmonių kalba. O melas vyrauja ir materialinėje plotmėje, kai šnekama apie vis gerėjantį gyvenimą, tikrovėje jis tik blogėja – skolos auga, pragyvenimo lygis krenta ir t.t. Melo gausu ir moralinėje etinėje plotmėje, žmonėms brukamos vienalytės „šeimos“, griaunami tėvų ir vaikų santykiai. Beje, netgi mūsų eina tuo pačiu melo keliu – garantuoju, kad didelė Lietuvos piliečių dalis yra prieš šitą įstatymą, nukreiptą prieš šeimą, bet mūsų seimūnai nubalsavo „į vienus vartus“, net neatsirado nė vieno susilaikiusio.

Pavyzdžiui, kai žiūri į JAV specialiųjų tarnybų veiksmus, tiesiog akis bado jų visiškas bejėgiškumas. Tų tarnybų ten pristeigta galybė, lėšos jiems skiriamos milžiniškos, o jie nesugeba net savo kompiuterių apsaugoti… Beje, D. ir pasakė, kad respublikonų partijos kompiuteriai yra apsaugoti, o demokratai tegul patys pasirūpina, kad niekas nepavogtų kokių nors H.Klinton laiškų, kurių turinys, beje, iki šiol niekur neaptarinėjamas.

Užtat dabar ten svarbiausia tema, kad esą D.Trampo žmonės susitikinėjo su kažkokiais rusų žvalgybininkais… Čia verta prisiminti makartizmo laikus, kai toks senatorius Džozefas Makartis (Joseph McCarthy) pokario metais Amerikoje sukėlė tikrą isteriką, gaudydamas komunizmo „šmėklas“. Ten vyko lygiai tokia pat politinė kova, ir vos tik kas nors nepatikdavo elitui, iškart tą išvadindavo komunistų agentu. Panaši isterija vėl prasidėjo. Visada tokiais atvejais sukuriamas kažkoks baubas – jis, beje, jau seniai sukurtas ir Lietuvoje, o dabar intensyviai kuriamas Europoje. O jis reikalingas tam, kad būtų galima lengviau jam suversti savo klaidas, pralaimėjimus ir neteisingus veiksmus visuomenės atžvilgiu. Per B.Obamos valdymą JAV padvigubėjo nuo 10 trilijonų iki 20. Tai tiesiog beprotiški pinigai, jeigu juos pervestų į Lietuvą, tai čia visi būtų tiesiog milijonieriai… Štai čia ir yra atsakymas, nes D.Trampas judina šitą reikalą, be to, jis judina ir federalinio rezervo pinigų spausdinimo, ir Rugsėjo 11-osios reikalus, ir visus vertybinius dalykus – jis pasisako už tradicinę normalią šeimą, už tradicinius santykius tarp tėvų ir vaikų. Jis netgi užsimojo pajudinti skiepų problemą, pasėdamas įtarimus, kad autistų visuomenėje daugėja dėl to, kad vaikai yra prievarta skiepijami. O dabar įsivaizduokime, kokia mafija stovi už visos tos farmacijos industrijos… Taigi, įsivaizduokime, kokias jis pajudino jėgas, todėl nieko nuostabaus, kad iš jo daromas „rusų agentas“ ir baubas.

respublika.lt

Parašykite komentarą