Pasaulis

Kinijos prezidentas pripažįsta „nežinomybę“ dėl šalies ekonomikos

Kinijos prezidentas Si Dzinpinas (Xi Jinping) ketvirtadienio susitikimo metu pažadėjo šalies verslininkams skatinti privačias įmones mažesniais mokesčiais ir didesniu finansavimu bei pripažino nežinomybę dėl ūkio.

Si Dzinpinas (Xi Jinping) susitikimą surengė atsirandant vis daugiau ženklų, kad antra pagal dydį pasaulio praranda pagreitį. Jai grėsmę kelia prekybos karas su Jungtinėmis Valstijomis, didžiulis skolų augimas ir silpnėjanti valiuta.

Nors turi stabilios ekonomikos statusą, „išaugo nežinomybė dėl šalies ūkio plėtros, padidėjo spaudimas, o įmonės susiduria su vis daugiau sunkumų“, remiantis oficialia naujienų agentūra „Xinhua“, sakė Si Dzinpinas.

Prezidentas šiais metais kelis kartus išreiškė savo paramą privačioms įmonėms. Jis pateikė keletą politinių pasiūlymų, įskaitant įmonių mokesčių mažinimą ir jų finansinių sunkumų sprendimą. 

Jis taip pat pasiūlė provincijų vyriausybėms didinti savo pačių „gelbėjimo fondų“ lėšas. Si Dzinpinas pabrėžė sąžiningos ir konkurencingos verslo aplinkos sukūrimo svarbą.

Susitikime dalyvavo 10-ties įmonių atstovai, kad pateiktų pasiūlymų, kaip remti privačių įmonių plėtrą, pranešė „Xinhua“.

JAV tarifai pusei Kinijos eksporto į Jungtines Valstijas sužlugdė pasitikėjimą Pekino galimybėmis išlaikyti dabartinį ekonomikos augimo lygį.

Tai – jau antrasis susitikimas šią savaitę, kuriame Kinijos lyderiai žada apsaugoti ekonomiką.

Be to, trečiadienį paskelbti duomenys parodė, kad Kinijos gamybos aktyvumas spalį sulėtėjo. Sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksas (PVI) sudarė 50,2 punkto ir sumažėjo nuo 50,8 punkto rugsėjį.

Remiantis privačiu „Caixin“ tyrimu, spalį gamybos PVI pasiekė 50,1 punkto ir padidėjo nuo 50 punktų ankstesnį mėnesį, kai rodiklis buvo atsidūręs žemiausiame lygyje per 16 mėnesių. Rodiklis žemiau 50 punktų ribos reiškia susitraukimą sektoriuje.

http://www.respublika.lt/

Parašykite komentarą