Pasaulis

Kas ir kodėl kelia sumaištį pasaulyje? Rolandas Paulauskas

2020 balandžio mėn. 30 d.
Ričardas ČEKUTIS

 

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas atidžiai stebi, kas vyksta pasaulyje. ir jo atsiradimo teorijos domina kiekvieną. R.Paulauskas turi savo nuomonę dėl to, kas šiandien labiausiai kelia sumaištį.

Kai kažkada laikiau egzaminą, Kriminalistikos vadovėlio 1-ame puslapyje buvo parašyta: jeigu jūs esate iš tų, kurie sako: „ne, šitas negalėtų padaryti nusikaltimo“, tuomet nestokite į teisės mokslus, nes tokie mokslai – ne jums. Taigi, norint pradėti tirti šį reikalą, reikia išlaikyti maksimalų objektyvumą.

Tirdami bylą mes iškart pamatysime, jog visos didžiosios pasaulio valstybės turi biologines laboratorijas, kuriose yra gaminamas kovinis bakteriologinis ginklas. Labiausiai čia pažengusios yra Jungtinės Valstijos, kurios turi tų laboratorijų itin daug, beje, ir arti mūsų. Šiuo metu Ukrainos Radoje keli deputatai kreipėsi į prezidentą ir visas tarnybas, kad išaiškintų, ką veikia keliolika uždarų biologinių laboratorijų Ukrainos teritorijoje. Pasirodo, jos ten atsirado Juščenkos laikais, Janukovyčiaus laikais buvo uždarytos, o atėjus Porošenkai tos laboratorijos vėl atsidarė… Tokių laboratorijų yra Gruzijoje, Kazachstane ir t.t.

Tačiau mes tiriame objektyviai ir renkame medžiagą toliau: paaiškėja, jog dar 2015 m. JAV moksliniame žurnale „Nature“ Amerikos mokslininkai iškilmingai pranešė, kad manipuliuojant dabar žinomu virusu jie pasiekė gerų rezultatų. Ieškodami informacijos toliau, mes rasime, jog šis reikalas Barako Obamos (Barack Obama) buvo uždarytas, o visi šitie mokslininkai, tarp kurių buvo ir keli kinai, persikėlė ne kur kitur, o į Kinijos Uhaną…

Bet tirkime toliau ir iškelkime esminį klausimą: kodėl Junginėse Valstijose, Italijoje, Anglijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje miršta nuo viruso 10 kartų daugiau žmonių (skaičiuojant 100 tūkst. gyventojų), negu Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje? Arba tuomet reikia pasakyti, kad Lietuvoje yra 10 kartų geresnė medicina, negu JAV…

Aiškindamiesi, kodėl taip yra, randame dar įdomesnės informacijos. Pavyzdžiui, „Teslos“ vadovas Elonas Maskas (Elon Musk) neseniai savo internetiniame puslapyje parašė, kad JAV ligoninės gauna po keliolika tūkstančių dolerių už kiekvieną ligonį su šiuo virusu. Tą patį rašo keli JAV senatoriai, reikalaudami šią informaciją patvirtinti arba paneigti. Informacija labai prieštaringa.

Kodėl pavojus gali būti išpūstas? Ieškokime motyvo. Italai, ispanai ir prancūzai nori koronaobligacijų, t.y. pinigų visos ES sąskaita. Prancūzai po viruso priedanga susitvarkė su „geltonosiomis liemenėmis“, kinai susitvarkė su Honkongo riaušėmis, o amerikiečiai viruso išplatinimo pretekstu pradeda „Kryžiaus karą“ prieš Kiniją. Kad karas būtų sėkmingesnis, reikia parodyti, jog JAV yra labiausiai nukentėjusios nuo viruso. Motyvas yra? Yra. Bet yra ir kita pusė, nes dėl to viso pasaulio, įskaitant ir JAV, gauna perdėtai stiprų smūgį. Aukų kiekis nėra toks didelis, kad labai skirtųsi nuo jau buvusiųjų epidemijų, tačiau niekas tokių dalykų nedarė.

Bet grįžkime prie mūsų tyrimo. Ar tas virusas sukurtas dirbtinai, ar ne – šiuo metu jau nesvarbu. Faktas, kad atsiranda galimybė pamėginti sustabdyti Kinijos veržimąsi į priekį. Mes jau daug kartų akcentavome, jog konfliktas tarp Vakarų ir Rytų yra neišvengiamas, tačiau karinis konfliktas neįmanomas, nes tai būtų pasaulio pabaiga. Kai aš girdžiu, jog JAV keliama idėja konfiskuoti skolų raštelius, kuriuos turi, tai klausiu: ar tie, kurie tai ruošiasi daryti ir dabar renka pasaulinio masto koaliciją, supranta, jog patys savo rankomis artina dolerio dominavimo pabaigą, nes po tokios konfiskacijos doleriu niekas nepasitikės?Kinai, kurie sako, jog virusą jiems atnešė amerikiečių kariai karinių žaidynių metu praėjusį rudenį, turi virš trilijono dolerių JAV vertybinių popierių. Jeigu jie mėgintų jų nusikratyti ir išmestų į rinką, tai kristų jų kaina, o jeigu net kažkas pirktų, tai darytų už tą patį dolerį. Vadinasi, nuo dolerio nėra kur bėgti – taip sukurta sistema, nors visi supranta, kad doleris parazituoja pasaulio ekonomikoje. Bet jeigu bus areštuoti JAV skolos rašteliai, paskelbtas dalinis defoltas, tai nori-nenori pasaulis bus priverstas pasitraukti iš dolerio priklausomybės.

Ar tie, kurie šį procesą pradeda, supranta tai? Nes Tarybų Sąjungos komunistai nesuprato, ką daro ir todėl sunaikino savo valstybę… Galbūt JAV vyksta panašūs procesai ir jie, būdami tikri savo galimybe, įsivaizduoja, kad gali daryti bet ką? O jeigu ne, tuomet pasaulio ekonomikoje ir mūsų kiekvieno gyvenime laukia labai didelės permainos. Aš atsakymo kol kas neturiu, bet stebiu procesą.

respublika.lt

Leave a Reply