Skaityti komentarus 

(0)

Skaityti komentarus

(0)

JT Žmogaus teisių komiteto sprendimai valstybėms nėra privalomi

JUNGTINIŲ TAUTŲ ŽMOGAUS TEISIŲ KOMITETAS – šie žodžiai skamba išties labai solidžiai ir juos išgirdęs dažnas lietuvis instinktyviai nusiima kepurę…

Būtent šiam komitetui buvo rašomi St. Tomo skundai dėl Pakso bylos, dėl nelegalaus CŽV kalėjimo, dėl VSD veiklos ataskaitų turinio ir šiam komitetui bus nusiųstos tūkstančio mūsų pensininkų, besitikinčių didesnių pensijų, bylos.

Siūlome nuodugniau susipažinti su šiuo Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetu. Tai turėtų būti aktualu ir pensininkams, ir mažas pajamas gaunantiems, ir patiems šviesaus rytojaus entuziastams. 

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas yra nepriklausomų ekspertų institucija, įsteigta 1966 m. Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto pagrindu. Šis komitetas stebi, kaip yra įgyvendinamos Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto ir jo papildomų protokolų nuostatos valstybėse narėse, kurios yra konvencijos dalyvės. Komitetą sudaro 18 nepriklausomų ekspertų.

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas nėra teismas. Pagal savo kompetenciją Jungtinių Tautų komitetai gali priimti tik išvadas (angl. views), kurios yra rekomendacinio pobūdžio. Jokie komitetų sprendimai nėra privalomi valstybėms narėms, taigi priimamos išvados yra neprivalomojo pobūdžio. Visos priimtos komiteto išvados valstybėje narėje yra įgyvendinamos geros valios principu, kuris išplaukia iš Vienos konvencijos dėl sutarčių teisės. Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas vadovaujasi „aksominių pirštinių“ principų priimamų sprendimų vykdymui, t.y. jis apeliuoja į valstybių narių gerą valią.

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas yra kaip tik ta Europos* Vakarų institucija, per kurią Lietuva yra spaudžiama priimti migrantus, legalizuoti homoseksualų santuokas, diegti juvenalinę justiciją, genderizmą ir kitas mūsų valstybę naikinančias europines* vakarietiškas pseudovertybes. Štai kas šio komiteto yra rekomenduojama Lietuvai: „10. Valstybė, Pakto Šalis, turėtų stiprinti pastangas teisiškai ir praktiškai panaikinti asmenų diskriminaciją seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės pagrindu, užtikrinti, kad teisės aktai nebūtų aiškinami ir taikomi taip, kad diskriminuotų LGBTI asmenis, ir stengtis nepriimti teisės aktų, kurie trukdytų visapusiškai naudotis Pakte įtvirtintomis teisėmis. Valstybė turėtų peržiūrėti atitinkamus teisės aktus, siekdama visiškai pripažinti tos pačios lyties porų lygiateisiškumą, ir užtikrinti, kad teisės aktai dėl civilinės būklės keitimo pagal lytinę tapatybę būtų aiškūs ir taikomi atsižvelgiant į Pakto garantuojamas teises, taip pat priimant teisės aktus dėl lyties keitimo procedūrų“.

Tai ar vis dar tikite gelbėtojais ir kad kažkam ten Europoje* Vakaruose rūpi mūsų atlyginimai, pensijos ir orus gyvenimas? O gal niekam čia to ir nereikia, gal reikalingas tiesiog tikėjimas ir viltis?


Susijusios nuorodos:

Vyriausybės atstovas Žmogaus teisių teisme: Moldovos, Lietuvos ar Andoros advokatu prisistatydavusiam Stanislovui Tomui visam laikui uždrausta atstovauti pareiškėjams Europos Žmogaus teisių teisme

Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto fakultatyvus protokolas: 2 straipsnis

Apie JT Žmogaus teisių komitetą: http://manoteises.lt/

Žmogaus teisių gidas

JT Žmogaus teisių komiteto pastabos dėl Lietuvos ketvirtojo periodinio pranešimo: http://www.urm.lt/

*Ačiū skaitytojams už pastebėtą klaidą.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai

Share This