Skaityti komentarus 

(0)

Skaityti komentarus

(0)

JAV senatas nubalsavo už mokesčių reformą

JAV prezidentui Donaldui Trampui pavyko pasiekti svarbią pergalę vidaus politikoje. Gruodžio 2 d. JAV senatas palaimino mokesčių reformos įstatymo projektą. „Už“ nubalsavo 51 respublikonų senatorius, „prieš“ – 48 demokratų senatoriai ir vienas respublikonas. Prieš tai Kongreso atstovų rūmai nubalsavo už savo reformos projekto versiją.

Reformos esmė – korporacijų pelno mokesčių sumažinimas nuo 35 proc. iki 25 proc. Respublikonai mano, kad tai padidins JAV ekonomikos konkurencingumą ir iš užsienio grąžins trilijonus dolerių amerikiečių korporacijų pelno. Dėl to sutaria abiejų rūmų kongresmenai. Bet nėra sutarimo dėl fizinių asmenų mokesčių ir kitų lengvatų reorganizacijos.

Dabar senatas ir atstovų rūmai turi suderinti savo įstatymų projektus ir paruošti vieną tekstą, dėl kurio vėl bus balsuojama ir sėkmės atveju bus teikiamas pasirašyti prezidentui Trampui. Anksčiau Trampas yra pareiškęs, kad įstatymas bus priimtas dar šiais metais, o mokesčių sumažinimas bus didžiausias šalies istorijoje.

Agentūra DPA pažymi, kad net įskaitant ekonomikos augimą, šis įstatymo projektas padidins JAV skolą vienu trilijonu dolerių per 10 metų, be to, reformos kritikai sako, kad ji paprastiems amerikiečiams gyvenimo nepalengvins.

 

http://www.dw.com

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai

Share This