Pasaulis

Draugystė su JAV Lenkijai kainuos 330 mlrd. dolerių

Po Antrojo pasaulinio karo Lenkijoje liko daug nekilnojamojo turto, dažniausiai priklausiusio žydams, bet šiai dienai esančio be gyvų paveldėtojų. Taip atsitiko todėl, kad karo metu žydus naikino vokiečių nacistai.

Paprastai toks turtas, kuris lieka be paveldėtojų, atitenka valstybei.

Tačiau Jungtinių Valstijų senatas patvirtino aktą 447, kuriuo įpareigojama sumokėti 330 milijardų dolerių kompensaciją už tą turtą, mat grąžinti jo natūra dažnai yra neįmanoma.

Šių metų gegužės 7 d. Lenkijos organizacija KUKIZ15 pateikė seimui įstatymo projektą, kuriuo siekta apsaugoti tą turtą nuo nepagrįstų užsienio piliečių pretenzijų.

Lenkijos seimas dėl šio įstatymo balsavo liepos 19 d., penktadienį. Iš 421 balsavusiojo seimo nario įstatymo projektui pritarė tik 49 nariai, 138 susilaikė, o 234 buvo prieš.

Suprantantiems lenkiškai – Aleksandro Jablonovskio pasakojimas. Įdomi detalė: Lenkijos seimo internetinis puslapis, pasirodo, yra lygiai toks pats painus, komplikuotas ir nelogiškas, kaip ir Lietuvos seimo internetinis puslapis, kuriame sunku rasti balsavimo rezultatus, stenogramas ir pan.

 

Parašykite komentarą