Skaityti komentarus 

(0)

Skaityti komentarus

(0)

Ar lenkai nepavėlavo ginti savo suvereniteto? Komentuoja Rolandas Paulauskas

Ar lenkai nepavėlavo ginti savo suvereniteto

Ričardas ČEKUTIS
2021 rugsėjo 01

Vakar Lenkijos Konstitucinis Tribunolas svarstė, ar ES teisės viršenybės principas nepažeidžia šalies Konstitucijos, o dar praėjusį mėnesį paskelbė, jog ES Teisingumo Teismas (ESTT) neturi jokių įgaliojimų uždrausti Lenkijos teisinių reformų. Europos Komisija (EK) jau ne kartą perspėjo Lenkiją, kad ji gali imtis veiksmų, siekdama užtikrinti, kad Bendrijos narės laikytųsi Europos Sąjungos teisės viršenybės prieš jų nacionalines sistemas, o tai tik dar labiau pagilino konfliktą, kai kurioms ES narėms atvirai užsimenant, jog metas būtų šalinti Lenkiją iš ES ar bent jau taikyti jai griežčiausias sankcijas. Apie šio konflikto galimas pasekmes „Vakaro žinios” kalbėjosi su Nepriklausomybės Atkūrimo akto signataru, politikos apžvalgininku Rolandu Paulausku.

– Kaip paaiškintumėte faktą, jog vienos šalys visomis įmanomomis priemonėmis gina savo suverenitetą, o kitos lengva ranka visus valstybės valdymo reikalus perleidžia Briuseliui?

Ar lenkai nepavėlavo ginti savo suvereniteto? Komentuoja Rolandas Paulauskas– Savo suverenitetą Briuselio atžvilgiu šiuo metu gina lenkai, vengrai, kartais – austrai, na, o pastaruoju metu netgi lietuviai, turint galvoje migrantų reikalą. Tik nežinau, ar čia mūsiškiai taip išdrąsėjo, ar tai leido daryti čia atvykusi komisarė… Reikia suprasti, jog migrantų klausimu ES toli gražu nėra vieninga. Tiek atskirų šalių lygmenyje, tiek ir centrinėje Briuselio valdžioje egzistuoja labai skirtingos nuomonės. Todėl čia mes nesame kažkokie išsišokėliai, nes spėju, jog Briuselis taip pat turi interesą, kad mes saugotume savo sieną…

Toliau skaitykite: respublika.lt

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai

Share This