Pasaulis

Amerikoje kovojama dėl Vakarų civilizacijos. Rolandas Paulauskas

2021 sausio mėn. 28 d.
Ričardas ČEKUTIS

Didelė dauguma respublikonų Senate yra prieš buvusio prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) apkaltos procesą. Tuo metu politikos apžvalgininko Rolando Paulausko nuomone, konflikto šaknys yra daug gilesnės, o dabar dominuojančios pusės pergalė gali reikšti net Vakarų civilizacijos žlugimą.

Senatoriams procese davus priesaiką kaip prisiekusiesiems, 45 respublikonai iš 50 antradienį parėmė atitinkamą savo partiečio Rando Paulo pareiškimą. Tik penki respublikonai balsavo taip, kaip 50 demokratų. Nepaisant to, procesas Senate nuo antrosios vasario savaitės tęsis. Tačiau labai mažai tikėtina, kad dviejų trečdalių senatorių dauguma D.Trampas būtų nuteistas, kas reikštų draudimą jam eiti pareigas federaliniu lygiu iki gyvos galvos.

R.Paulas argumentavo, kad procesas prieštarauja Konstitucijai, nes D.Trampas jau sausio 20-ąją paliko postą. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad procesui pirmininkaus ne Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, o ilgiausiai pareigas einantis senatorius demokratas Patrikas Leihis (Patrick Leahy). Prezidento apkaltos procesui turi vadovauti Aukščiausiojo Teismo pirmininkas. R.Paulas norėjo konstatuoti, kad procesas liečia ne prezidentą, o privatų asmenį, ir todėl tai pažeidžia Konstituciją.

Demokratų daugumos lyderis Senate Čakas Šumeris (Chuck Schumer) R.Paulo argumentus pavadino „visiškai neteisingais”. Priešingu atveju prezidentas esą gali išvengti apkaltos ir draudimo ateityje užimti postus, jei nusikaltimą prieš šalį įvykdo prieš pat savo kadencijos pabaigą arba atsistatydina prieš procesą Senate.

Totalinė blokada

Vaizdo įrašų dalijimosi platforma „YouTube” neribotam laikotarpiui užblokavo Donaldo Trampo kanalą. Tokio žingsnio platforma ėmėsi, praėjus savaitei po to, kai patvirtino, kad savaite pratęsia D.Trampo kanalo, turinčio 3 mln. prenumeratorių, blokavimą. Taip „YouTube” prisijungė prie ilgėjančio sąrašo socialinių tinklų bendrovių, užblokavusių D.Trampo paskyras po sausio 6 d. Kapitolijaus šturmo.

Platforma atskirai pranešė, kad neva dėl pakartotinių platformos taisyklių prieš dezinformaciją, susijusią su JAV prezidento rinkimais, pažeidimų nebeleis ir D.Trampo advokato Rudžio Džiulianio (Rudy Giuliani) kanalui dalyvauti programoje „Partner Program”.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas :

Dėl ko kovoja amerikiečiai? Kur gi yra ginčo esmė? Ir čia svarbūs ne D.Trampas ir ne Dž. – tiek vienas, tiek kitas yra gana keisti žmonės, o jų šalininkai nėra patenkinti tuo, kad turi tokius lyderius. Problemos yra kur kas gilesnės ir jos liečia ne vien Amerikos visuomenę, o visą „auksinį milijardą”, įskaitant ir Lietuvą.

Visas straipsnis: respublika.lt

Leave a Reply