Pasaulis

Amerikiečių karo analitikai konstatavo Rusijos pergalę Sirijoje

Profesionalus amerikiečių karinių pajėgų žrnalas Military Review paskelbė straipsnį, kuriame pripažįsta Rusijos karinę pergalę Sirijoje. Straipsnyje pabrėžiama, kad pergalė pasiekta „įspūdingu efektyvumu, lankstumu ir karinių bei politinių veiksmų koordinavimu“.

Tokį aukštą įvertinimą rusų kariškių veiksmams pateikė Karinio jūrų laivyno analizės centro analitikas Maiklas Kofmanas ir Vašingtono Kenano instituto direktorius Metju Rožanskis. Autoriai taipogi aukštai įvertino Rusijos politinės vadovybės nuoseklumą ir karinės vadovybės profesionalumą.

Analizuodami Sirijos kampanijos politines išdavas, autoriai mato papildomus pliusus Maskvai tame, kad „pavyko įveikti Ženevos proceso monopoliją ir JAV diplomatinę lyderystę“. sukūrė produktyvius diplomatinius ryšius su beveik visais pagrindiniais regiono žaidėjais, o Bašaras Asadas išsaugojo valdžią.

„Tai akivaizdi pergalė Rusijai, kuri konvertavo savo pasiekimus į ilgalaikį susitarimą dėl Chmeimimo bazės ir techninio-materialinio aprūpinimo punktų Tartuse,“ – pažymima publikacijoje.

Iškovotos pozicijos užtikrins Rusijai ne tik karinį buvimą Sirijos bazėse, bet ir rusiškų kompanijų dalyvavimą atsatant Sirijos ekonomiką.

Visas straipsnis čia: http://www.armyupress.army.mil/

Parašykite komentarą