Featured Video Play Icon
Lietuva

Advokatas, profesorius Stanislovas Tomas – sėkmingiausias Ne-Lietuvos teisininkas

Advokatas, profesorius laimėjo garsiausią Lietuvoje prezidento R.Pakso bylą prieš Lietuvą. Nuo tada prasidėjo Lietuvos teisėsaugos karas prieš teisininką. Prieš kelis metus Lietuvoje pasirodė keletas reportažų ir straipnių, kuriuose teigiama, jog ne advokatas, abejota jo moksliniais vardais ir pan.

Stanislovas Tomas – dviejų universitetų profesorius, poliglotas (moka ir rašo 15 kalbų). Jis mėgsta gyventi nykštukinėse egzotiškose valstybėse. Advokato licenziją jau turi keliose užsienio valstybėse. Taip daro todėl, kad pralaimėjusi stambią bylą valstybė sunkiau galėtų jam keršyti, kaip tą padarė Lietuva.

O Lietuvoje jam atimta teisė gauti advokato licenziją formaliai už tai, kad po interviu Alfa.lt po jo pavarde buvo parašyta “advokatas”. Pasak Lietuvos advokatų kolegijos, jis turėjo pasirašyti “Advokat”, nes R.Paksą gynė su galiojančia Padniestrės advokato licenzija. Nors Lietuvių kalbos komisija tokį sprendimą ginčyja, Lietuvos advokatų kolegija buvo nepalenkiama. Bet pasak advokato, profesoriaus Stanislovo Tomo, turėjimas advokato licenzijos Lietuvoje kenktų jo profesinei karjerai. Nes jo nuomone Lietuva civilizuotų šalių bendrijoje yra visiškame dugne teisingumo ir teisinės sistemos sėkmingumo prasme. O lyginti įvairių šalių teisines sistemas šis unikalus teisininkas kompetencijos tikrai turi pakankamai.

Dabar advokatas, profesorius Stanislovas Tomas ruošia Lietuvos pensininkų bylą prieš Lietuvą dėl orios pensijos (kas sudaro 60 procentų nuo vidutinio atlyginimo).

Parašykite komentarą